Sütyen ve İç Çamaşırı Açıklamaları

Balen: Kavisli ince tel yada plastikten yapılan ve sütyenlerin alt kısımlarında bulunan bir aparattır.Göğüslerin sarkmasını engelleyen toparlayıcı bir özelliği vardır.
           Örn: Balenli Sütyen Takım
Hipster : Kelime anlamı olarak, yenilikçi,rahat,umursamaz anlamına gelen hipster, giyimde kalça üzerinde dökük olarak duran modeller için kullanılır.
           Örn: Hipster Külot
İnterlok : Önü ve arkası aynı görünüme sahip, nem alma ve ısı yalıtım özelliği oldukça iyi bir kumaş çeşididir.Kumaşın eni ve boyu elastikiyet özelliğine sahiptir.Genelde Pijama ve Eşofman imalatında kullanılır.
           Örn: İnterlok Pijama Takım
Jakar : Farklı ipliklerden dokunarak,karmaşık desenlerden oluşan bir kumaş türüdür.İç giyimde genellikle sütyenlerde ve geceliklerde kullanılır.
           Örn: Jakarlı Sütyen
Lez: Düz, parlak ve kaygan dokunuşlu kumaşlara verilen addır.İç çamaşırda daha çok sütyen ve geceliklerde kullanılır
           Örn: Lez Sütyen Takım
Minimizer: (Minimiser) Küçültücü anlamına gelen minimizer, İç çamaşırında daha çok sütyenlerde kullanılan bir özelliktir.Minimizer sütyenler göğüsleri toparlar ve küçük gösterir.
           Örn: Minimizer Sütyen
Modal: Doğal liflerden üretilen ipliğin kullanıldığı modal kumaşlar, iç giyim, çamaşır ve tekstilde, kullanım rahatlığı ve sağlıklı olması bakımından sıklıkla kullanılır.Doğal beyazlığı,    tuşe dokunuşunu ve nemi transfer edebilme özelliğinden dolayı, iç çamaşırlarda özellikle tercih edilir.Sütyen, Atlet ve Külot üretiminde sıklıkla kullanılır.
           Örn: Modal Sütyen
Push Up: Yukarı iten anlamına gelen bu terim, sütyenlerde göğüsleri kaldıran, destekleyen bir özellik olarak kullanılır.
           Örn: Push Up Sütyen
Süprem: Pamuk yada Pamuk ağırlıklı ipliklerle örülen önü ve arka yüzü farklılık gösteren bir kumaş türüdür.Eni boyuna göre daha esnek bir kumaş çeşididir.İç giyim ve çamaşırda daha çok pijamalarda kullanılır.
           Örn: Süprem Pijama Takım